Perşembe, Temmuz 05, 2007

Vatan Haini


( ... )
Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
hainiyim, ben vatan hainiyim.
Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
( ... )
Nazım Hikmet

Bir Haber :

ANKARA - Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı’nın geçen yıl Nisan ayında Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği’ne (VKGB) yönelik başlattığı incelemenin ardından, yaklaşık 1 yıl süreyle çalışma yapıldı. Şehit yüzbaşının eşini dolandırmak, tarihi eser kaçakçılığı, şehit cenazelerinde provokasyon gibi çok sayıda eylemi saptanan VKGB merkez ve bürolarına geçen hafta sonu eş zamanlı ‘Girdap’ operasyonu düzenlendi.


Bu kişilerin, “suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları, yönettikleri, suç örgütüne üye oldukları, yağma, ihaleye fesat karıştırma, zimmet, dolandırıcılık, tarihi eser kaçakçılığı, yasadışı yardım toplama, kaynağı belli olmayan gelirlerle suç örgütünü finanse etme, devletin bağımsızlığını zayıflatmaya veya birliğini bozmaya, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye” yönelik provokatif eylemler düzenledikleri iddia edildi.

ŞEHİT YÜZBAŞININ EŞİNİ DOLANDIRMAK İSTEDİLER
Zanlıların ayrıca, “şehit olan bir yüzbaşının eşine verilen yaklaşık 100 bin YTL’yi dolandırmak istedikleri, ev, işyeri ve oto kurşunladıkları, adam kaçırdıkları, işkence yaptıkları, t
abancayla adam yaraladıkları, Mersin, Diyarbakır, Ordu ve Bilecik’te düzenlenen bayrak mitingleri ile şehit cenazelerinde provokatif eylem, silah ticareti, Diyarbakır ilinde bir gazete muhabirinin tehdit edilmesi” gibi 40 ayrı suç işledikleri öne sürüldü.

Haber : NTVMSNBC. COM

Birkaç gündür ülkemiz medyasından işitiyoruz , '' vatansevici '' dernek üyelerinin tutuklanmalarını...Tutuklanma sebepleri de hatırı sayılır vatan sevme örnekleri ile dolu.En ilginci de doğudaki savaşta ölen bir subayın eşini dolandırmaya yönelik olanı.Eminim cenazesinde de aynı dernek üyelerimiz " Ya Allah bismillah..... " diye slogan atmayı da ihmal etmemiş , halkımızın terör olaylarına yönelik en etkili şekilde ( ! ) cevap vermesi için ellerinden geleni yapmışlardır.Eee, vatan sevmek kolay iş değil...

Bütün bu olanları düşününce insanın aklından hep şöyle sahneler canlanıyor: Biz masum mu masum bir çocukmusuz da , hani biraz da saf olduğumuz için, bu özelliğimizi istismar eden Tecavüzcü Coşkunvari karakterler etrafımızı sarmış , bizi taciz edip duruyor.. Yahut da biz bir arenadayız da , bize kırmızılar gösterip duruyorlar . Biz safız ya , bez parçasına saldırıp dururken , matador denen alçak, sırtımıza ha bire birtakım sivri gereçler sokuşturuyor.O eğlenerek işini yaparken biz canımızın acısını yine o bez parçasından çıkarmaya çalışıyoruz.


Hiç yorum yok: